Centrum Laptopów

Netbooki i Smartfony

Wrzesień 1st, 2012

Netbooki to komputery wręcz stworzone do tego, aby wziąć je w podróż. Oto dlaczego.

Ich niewielkie rozmiary pozwalają na spakowanie nawet do niewielkiej torby bądź plecaka.

Wraz z zasilaczem nie ważą zwykle więcej niż półtora kilograma. Netbooki są przede wszystkim doskonałymi urządzeniami do pozostania w kontakcie z resztą świata nawet w momencie, gdy nie jesteśmy w zasięgu żadnej sieci bezprzewodowej. Zawsze przecież możemy podłączyć przenośny modem i o ile mamy zasięg komórkowy, to skorzystamy z internetu nawet na środku łąki.

Netbooki sprawdzają się przede wszystkim w czasie wyjazdów połączonych z fotografowaniem. Za ich pomocą możemy na dysk szybko zrzucić wszystkie wykonane fotki, zrobić wstępną selekcję i notatki, które przydadzą się pewnie w późniejszym terminie.

Do tego warto wyposażyć się również w smartfony. Urządzenia te posiadają bowiem bardzo ciekawe i szerokie zastosowania.

Przede wszystkim smartfony same mogą pracować jako modemy, więc w tym wypadku nie musimy brać dodatkowego urządzenia dla naszego komputera przenośnego. Oczywiście jak każdy porządny telefon komórkowy, smartfony również pozwolą nam zadzwonić we wskazane miejsce, sprawdzić restauracje i gospody w najbliższej okolicy, a także wynająć przez internet pokoje w pobliskim pensjonacie.

Urządzenia te służą również jako idealne przenośne aparaty fotograficzne. Choć jakością zdjęć daleko im do lustrzanek, czy zwykłych kompaktów, pozwalają szybko cyknąć fotkę w momencie, gdy tego najbardziej potrzebujemy.

A gdy na dworze pada, rozerwiemy się grając w jedną z gier umieszczonych w ich pamięci.

Centrum Laptopów