Centrum Laptopów

Telefony komórkowe

Wrzesień 11th, 2012

Małe telefony komórkowe są dziś tak lekkie, że nawet nie czujemy ich ciężaru w kieszeni. I trudno sobie wyobrazić, że urządzenia te jeszcze dziesięć lat wcześniej nosiło się zazwyczaj w walizkach, gdyż były duże, nieporęczne i po prostu brzydkie.

Teraz telefony komórkowe projektowane są bardzo często przez najlepsze designerskie zespoły świata, a w ich wnętrzach znajdziemy tak zaawansowane podzespoły, jakie posiadamy w wielu komputerach. To właśnie z tego powodu telefony komórkowe są dziś tak wszechstronnymi urządzeniami, które z pewnością zachwycą każdego ich użytkownika.

Warto wspomnieć, że dziś telefony komórkowe mogą w pewien sposób zastąpić również komputery osobiste, gdyż pozwalają na wykonywanie większości funkcji, z których korzystamy np. na laptopach.

Nowoczesne procesory umożliwiają stabilną i szybką pracę każdego komputera. To najważniejsze elementy każdego porządnego zestawu, który musi w czasie pracy wykazać się nie lichą mocą obliczeniową.

Procesory dostępne dziś na rynku to zupełnie nowa generacja urządzeń oferująca w tej samej obudowie co najmniej dwa rdzenie. Oznacza to, że moc obliczeniowa, którą opisywane są procesory mnożona jest przez liczbę ich rdzeni, dzięki czemu możemy dokładnie porównać dzisiejsze procesory, z tymi, które dostępne były jeszcze kilka lat temu. Jak widać, różnica jest kolosalna.

Dzisiejsze układy są więc zdolne nie tylko do stabilnego operowania systemem i różnymi aplikacjami, ale również samodzielnie potrafią projektować bardzo zaawansowane schematy, wykorzystywane potem do budowy ich następców.

Centrum Laptopów